Boże Narodzenie tuż tuż, toteż młodzi z naszej wspólnoty w pocie czoła walczą na wielu frontach.
Piątek
Po naszej magisowej mszy świętej, na ostatnim spotkaniu ogólnym walczyliśmy drużynowo o jak najlepsze wyniki w Adwentowym Kahoot’cie. Po quizie przygotowanym przez animatora Karola Kuczmarza, przyszedł czas na dalszą rywalizację. Tym razem uczestnicy wszystkich drużyn musieli wzbić się na wyżyny artyzmu i przedstawić wypisane na specjalnych kartkach hasła bez słów. Po zaciętym i dobrze rozegranym tabu przyszedł czas na szybki kurs przypominający przebieg wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy, tą część poprowadził Janek Głąba.
Sobota
W drugą sobotę adwentu już o 5:30 spora grupa dziewczyn i chłopców przygotowała śniadanko roratnie dla parafian. Jajka, ser, wędlina, trochę dżemu i kremu czekoladowego, ale przede wszystkim współpraca i unoszący się w powietrzu duch magis – czyli więcej, bardziej, pozwolił osiągnąć sukces. Parafianie przy herbacie i dobrej kanapce mogli dobrze rozpocząć weekend.

Tego dnia również włączyliśmy się w pomoc w przeprowadzeniu opłatkowego spotkania Klubu Seniora. Ustawianie stołów, nakrywanie, zakupy, a później posługa kelnerska i wodzirejska dała wielu starszym mieszkańcom naszej parafii uśmiech w sercu i na ustach

Tuż po Klubie Seniora przyszedł czas na Kulturalną sobotę, czyli nasz KaeS. W galeriach, szkołach i na ulicy wszystko tętni magią świąt, zatem i my trochę tego uroku postanowiliśmy wpuścić do naszej salki. Z miotłami w rękach, ścierkami i mopem ruszyliśmy do porządkowania naszych pomieszczeń. Udało się sprzątnąć i odkurzyć kuchnię, oratorium, a także salkę główną, która wzbogaciła się o pięknie udekorowaną choinkę.
Niedziela
W dzień odpoczynku nie zwolniliśmy tempa. Od 8:00 rano do 13:30 obsługiwaliśmy Kawiarenkę Parafialną i sprzedawaliśmy wypieki, które przygotowaliśmy w naszych domach. Dochód przeznaczony ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na potrzebujących, dzieci, młodzież i starszych z naszej parafii.

Ot i nasze magisowe, przedświąteczne zabieganie w słusznej sprawie. Zaangażowanym wielkie dzięki.Poniżej kilka zdjęć 🙂

 

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *